The West Worthing Doubles Open 2018


The West Worthing Doubles Open 2018

Saturday 8th December 2018

• 1 day event, with Categories: A Grade, B Grade, C Grade (2 girls can enter as a team) and mixed. 

• There will hot food served throughout the day.

• Guarantee of 4 games per event. Entry fee is £20 for one event or £30 for two events. Entry fee includes tournament t-shirt.


Closing date for entries: Saturday 1st December 2018

Club address:

The West Worthing Club,
Titnore Way,
Worthing,
West Sussex,
BN13 3RT

For all enquiries please email: Kelly Eastment at

squashcoaching@wwc.org.uk or call/text 07824 874746

If you would like to enter via email please include your name, grade, contact email, club you play at and contact number



Received Entries: (Last Updated: 26th Nov 2018)


A Grade

1. George Stanford (Totton) / George Stafford (Fair Oak)
2. Pete Higgins (Withdean) / Chris O'Neill (West Worthing)
3. Will Rowe (Park Squash) / Noah Meredith (Corals)
4. Jack Hewett (West Worthing) / Graham Manser (West Worthing)
5. Jamie Young (West Worthing) / Kit Pearman (Bluecoats)
6. Ben Hansford (Middleton) / Oliver Pett (Corals)
7. Alex da la Fuente (Middleton) / Joe de la Fuente (Middleton)
8. Craig Rowland (West Worthing) / Henry Withrington (Reading)
 

B Grade

1. Joel Message (Storrington) / Mike Van Der Weyden (Storrington)
2. Graham Manser (West Worthing) / Adam Tyson (West Worthing)
3. Clare Young (West Worthing) / Hannah Wright-Davies (Chichester)
4. Jack Hewett (West Worthing) / Lewis Wells (West Worthing)
5. Luke Wells (West Worthing) / Jamie Young (West Worthing)
6. Alan Rutland (Storrington) / Sean Goring (Storrington)
7. Mark Smith (West Worthing) / Chris Bladen (West Worthing)
8. Oliver Russell (Middleton) / James Knight (London Fitness First)
9. Deepak Mawar (KCL) / Jonathan Andvig (KCL)
10. Toby Dawson (Dolphin) / Steve Boyes (Dolphin)
11. Tai Griffiths (KCL) / Seyi Bamgbaiye (KCL)
12. Robert Brockwell (West Worthing) / Gordon Steady (West Worthing)
13. Henry Withrington (Reading) / Tony Gamble (Canterbury)
14. Craig Rowland (West Worthing) / Andrew Rowland (West Worthing)
15. Gary Aldridge (West Worthing) / Peter Williams (West Worthing)
16.



C Grade

1. Kelly Eastment (West Worthing) / Cathy Abernethy (RVC)
2. Adam Tyson (West Worthing) / Robert Brockwell (West Worthing)
3. Ryan Walkley (Middleton) / Tom Ayling (Middleton)
4. Thom Taylor (West Worthing) / Luke Wells (West Worthing)
5. Jade Weston (West Worthing) / Wendy Simpson (West Worthing)
6. Gordon Steady (West Worthing) / Andrew Kelly (West Worthing)
7. Gary Aldridge (West Worthing) / Peter Williams (West Worthing)
8.

 
Mixed

1. Pete Higgins (Withdean) / Clare Young (West Worthing)
2. Chris O'Neill (West Worthing) / Kelly Eastment (West Worthing)
3. Matthew Lidington (Brighton) / Roxy Keshavarz (Edgbaston Priory)
4. Ben Hansford (Middleton) / Cathy Abernethy (Nuffield St Albans)
5. John Potts / Hannah Wright-Davies (Chichester)
6. Deepak Mawar (KCL) / Diana Munoz (KCL)
7. Chris Bladen (West Worthing) / Wendy Griffiths (Corals)
8. Tony Gamble (Canterbury) / Kaz Ridgen (Canterbury)
9. Jonathan Andvig (KCL) / Natasha Burrett (Southbank)
10. Mark Smith (West Worthing) / Jade Weston (West Worthing)
11.
12.
13.
14.
15.
16.
 

Membership Renewals


Canterbury Squash Club

Events Calendar

March 2019
Saturday 30th
2pm CSRC End of Season Do
April 2019
Monday 1st
7:20pm Monday Club Night
Saturday 6th
9am Canterbury Junior Open 2019
Sunday 7th
... Canterbury Junior Open 2019
Friday 12th
7:30pm Cornwallis Cup Finals 2019
April 2019
 
« »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Upcoming Events

There are no events to display.


Canterbury Squash Club

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group