The Squash Academy Open


The Squash Academy Open

One Day Graded Tournament


West Worthing are hosts to this new one day graded event!


This event will be run as a 1 day graded event and is open to all standards of players!!

The tournament will be run on Sunday the 3rd of February 2019 with grades:

A Grade (8 places) - County Premier or 1st Division League Team (Squash Levels: 4500+)

B Grade (16 places) - Players in a County League 2nd or 3rd Division League Team (Squash Levels: 1900-4500)

C Grade (16 places) - Players in a County League 4th or 5th or Lower Division League Team (Squash Levels: 800-1900)

D Grade (16 places) - Non-Team Players who play recreationally or in a Club internal League (Squash Levels: 200-800) 

E Grade (8 Places) - Beginners who play recreationally (Squash Levels: 0-200)
 

Entry fee £10, payable by cash on the day.

All players are guaranteed a minimum of three matches.

 
• Fully licensed bar

• Food on site

• Wi-Fi available at the club.

Club Address: The West Worthing Club, Titnore Way, Worthing, Sussex. BN13 3RT

Entry is done online at:

www.csquash.org (click on the banner on homepage)


For all enquiries please email: Kelly Eastment at thesquashacademy@hotmail.com or call/text 07824 874746

If you would like to enter via email please include your name, grade, contact email, club you play at and contact number

 
Entries close on Sunday 27th January 2019
   


Received Entries: (Last Updated: 31st January 2019 )


B Grade

1. Joel Message (Storrington)
2. Alex Carlton (West Worthing)
3. Barry Crosswod (Portsmouth Navy)
4. Joe Ales (Acorns)
5. Andrew Turner
6. Rob Greengrass (Dunnings)
7. Tom Greengrass (Dunnings)
8. Jamie Greengrass (Dunnings)
9. Henry Jackson (Storrington)
10. Graham Manser (West Worthing)
11. Chris O'Neill (West Worthing)
12. 
13. 
14.
15.
16.

 

C Grade

1. Clare Young (West Worthing)
2. Geoff Bew (Rodmersham)
3. Sy Phillips (West Worthing)
4. Adam Hayward (Dunnings)
5. Paul Ewing (Dunnings)
6. Shaun Cramer (Broadlands)
7. Gamble (Canterbury)
8. Gordon Steady (West Worthing)
9. Sam Bending (West Worthing)
10. Simon Alford (West Worthing)
11. Alexandra Bardac (Canterbury)
12.
13. 
14. 
15.
 



D Grade

1. Austin Steele (West Worthing)
2. Adrian Dutton (Middleton)
3. Stuart Clarke (Middleton)
4. Ed Hendrick (Middleton)
5. Josh Barlow (Acorns)
6. Eliot Law (Dunnings)
7. Nick Cade (West Worthing)
8. Murray Clarke (West Worthing)
9. Gary Jannaway (Middleton)
10. Victor Wright
11. Ziggy Tate (Middleton)
12. Shaun Cramer (Broadlands)
13. Ryan Young (West Worthing)
14. 
15. 
16. 


E Grade

1. George Nicolaoi (West Worthing)
2. Augustas Maskelis (West Worthing)
3. Jack Kirby (West Worthing)
4. Ollie Pickett (West Worthing)
5. Zack Greengrass (Dunnings)
6. Finn Pinches-Field (West Worthing)
7.
8.

Membership Renewals


Canterbury Squash Club

Events Calendar

June 2019
Monday 3rd
7:20pm Monday Club Night
June 2019
 
« »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Upcoming Events

There are no events to display.


Canterbury Squash Club

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group